Jednostki UW i Spółki Spin-Off
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Artykuły
Nowe srebrowe magnesy

Badacze z UW odkryli, że pewien związek srebra, boru i fluoru wykazuje silne oddziaływania magnetyczne, a inny związek srebra i fluoru pod ciśnieniem przyjmuje strukturę podobną do nanorurek.

Spółka celowa Uniwersytetu Warszawskiego i spółki spin-off

UWRC sp. z o.o. to spółka celowa Uniwersytetu Warszawskiego, której głównym celem działania jest wspieranie Uniwersytetu Warszawskiego i jego pracowników w komercjalizacji wyników pracy naukowej. Spółka opiera swoją działalność na potencjale naukowo-badawczym, wynalazczym i technologicznym Uniwersytetu Warszawskiego oraz jego bazie infrastrukturalnej. UWRC oferuje swoje usługi również inwestorom i przedsiębiorstwom zainteresowanym współpracą badawczo-rozwojową z Uniwersytetem Warszawskim.

Spółki Spin-off z udziałem Uniwersytetu Warszawskiego

Na Uniwersytecie Warszawskim działa już siedem spółek typu spin-off. To firmy utworzone przez naukowców pracujących na UW, których udziałowcem jest właśnie uczelnia.

Uniwersytet nie jest w stanie postawić sam fabryki sprzętu medycznego, ale może dostarczyć rozwiązania, dzięki którym producent wprowadzi na rynek lepsze, konkurencyjne urządzenia. Do osiągnięcia celu potrzebna jest żywa współpraca dwóch środowisk – naukowego i biznesowego. Żeby transfer wiedzy i technologii stał się możliwy, w 2012 roku rektor UW powołał spółkę celową UWRC sp. z o.o., która obejmuje udziały w spółkach typu spin-off.

Skuteczna komercjalizacja odkryć i prac badawczo-rozwojowych

Zwiększenie trwałości mRNA - od odkrycia po zastosowania kliniczne w skali ogólnoświatowej. Odkrycie daje nową nadzieję milionom chorych na nowotwory, ludziom obciążonym wrodzonymi wadami genetycznymi i pacjentom oczekującym na autoprzeszczep lub regenerację uszkodzonych, brakujących tkanek. To nowy rozdział w opracowywaniu skutecznych szczepionek genetycznych pozwalających w niedalekiej przyszłości zwalczać m.in. nowotwory złośliwe.

Współpraca Uniwersytetu Warszawskiego z biznesem

Uniwersytet Warszawski pretenduje do roli najważniejszego w kraju centrum innowacji technologicznych, społecznych i kulturowych. Jednocześnie dążymy do coraz większego otwarcia na biznes, czy szerzej, na otoczenie społeczno-gospodarcze. Uważamy, że ściślejsza współpraca z partnerami zewnętrznymi będzie dla uczelni źródłem inspiracji do inicjowania nowych kierunków badań istotnych dla społeczeństwa.

Formulacja farmaceutyczna zawierająca izotiocyjaniany i doksorubicynę do zastosowania w leczeniu nowotworów

Kontakt w terminie: 48 godzin
ilość

Opis

Przedmiotem oferty jest formulacja farmaceutyczna o właściwościach przeciwnowotworowych do zastosowania w leczeniu nowotworów, zawierająca cytostatyk doksorubicynę i substancję wzmacniającą jej działanie w komórkch nowotworowych (związek z grupy izotiocyjanianów). W warunkach in vitro powyższa formulacja wykazuje silne działanie przeciwko nowotworom piersi, jajnika, prostaty, żołądka, tarczycy, drobnokomórkowemu rakowi płuc, wątroby, płaskonabłonkowemu rakowi głowy i szyi, chłoniakom, szpiczakowi mnogiemu i chorobie Hodgkina.

Jednocześnie formulacja cechuje się zmniejszoną toksycznością względem komórek prawidłowych, co potwierdzone zostało w badaniach in vitro na komórkach prawidłowych CRL-1790.
Wykazany synergizm działania substancji czynnych jest efektem bardzo korzystnym, ponieważ pozwala obniżyć stężenie efektywne leku. Podanie wspólne związków umożliwia obniżenie stężenia doksorubicyny dla największych spadków żywotności komórek o około 30%. Otrzymany preparat jest zatem selektywny pod względem działania cytotoksycznego - cechuje się mniejszą toksycznością układową, a silniejszym działaniem przeciwnowotworowym. Leki przeciwnowotworowe powinny cechować się takimi właściwościami, dlatego przedstawiona formulacja farmaceutyczna będzie użyteczna w leczeniu nowotworów i wykazuje lepsze własności niż sama doksorubicyna.

Zalety i innowacje:

Formulacja liposomalna doksorubicyny i izotiocyjanianu – synergizm (wzmocnienie działania) w komórkach nowotworowych, antagonizm (osłabienie działania)w komórkach prawidłowych.

Zastosowanie:

Oferowana formulacja farmaceutyczna wykazuje synergistyczny efekt terapeutyczny względem nowotworów piersi, jajnika, prostaty, żołądka, tarczycy, drobnokomórkowemu rakowi płuc, wątroby, płaskonabłonkowemu rakowi głowy i szyi, chłoniakom, szpiczakowi mnogiemu i chorobie Hodgkina.

Informacje dodatkowe

Nr zgłoszenia patentowego P.414021
Rok zgłoszenia 2015
Stan rozwoju Faza badań i rozwoju
Stan własności Dokonane zgłoszenie patentowe
Forma współpracy Pozyskanie środków finansowych na prace B+R, Współpraca badawcza, Umowa licencyjna
Słowa kluczowe cytotoksyczność formulacji względem komórek prawidłowych, synergizm działania składników formulacji przeciwnowotworowej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl