Jednostki UW i Spółki Spin-Off
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Elektroda enzymatyczna, sposób wytwarzania elektrody enzymatycznej oraz bioczujnik do wykrywania związków fenolowych

Kontakt w terminie: 48 godzin
quantity

Opis

Wynalazek dotyczy elektrody enzymatycznej zawierającej białkową warstwę aktywną na powierzchni podłoża elektroprzewodzącego elektrody, sposobu wytwarzania elektrody enzymatycznej oraz biosensora do wykrywania związków fenolowych w roztworach wodnych, zawierającego elektrodę enzymatyczną.

Zalety i innowacje

  • Rozwiązanie zostało przetestowane w warunkach laboratoryjnych. Właściwości procesu zostały potwierdzone w badaniach laboratoryjnych.
  • Prosta technologia wykorzystująca typowe urządzenia do syntezy chemicznej i nietoksyczne, bezpieczne reagenty. Zastosowanie tej metody nie wymaga zakupu nowych urządzeń.

Zastosowanie

Uzyskana elektroda enzymatyczna staje się odpowiednią do wykorzystania jako bioczujnik (biosensor) do wykrywania i oznaczania poziomu stężeń określonych związków chemicznych, zwłaszcza związków fenolowych. W szczególności, bioczujnik według wynalazku jest przeznaczony do wykrywania toksycznych pochodnych katecholi w środowiskach wodnych. Zaletą biosensora jest jego bardzo duża czułość, a zarazem skuteczność detekcji przy zróżnicowanych poziomach stężeń. Ze względu na zakres substratowy, a także i powtarzalność otrzymanych wyników, bioczujnik nadaje się do wykorzystania w zestawach analizatorów do diagnostyki środowiska.

Informacje dodatkowe

Nr patentu 219774
Rok uzyskania patentu 2014
Stan rozwoju Model
Stan własności Patent
Forma współpracy Umowa licencyjna
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl