Jednostki UW i Spółki Spin-Off
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Artykuły
Nowe srebrowe magnesy

Badacze z UW odkryli, że pewien związek srebra, boru i fluoru wykazuje silne oddziaływania magnetyczne, a inny związek srebra i fluoru pod ciśnieniem przyjmuje strukturę podobną do nanorurek.

Spółka celowa Uniwersytetu Warszawskiego i spółki spin-off

UWRC sp. z o.o. to spółka celowa Uniwersytetu Warszawskiego, której głównym celem działania jest wspieranie Uniwersytetu Warszawskiego i jego pracowników w komercjalizacji wyników pracy naukowej. Spółka opiera swoją działalność na potencjale naukowo-badawczym, wynalazczym i technologicznym Uniwersytetu Warszawskiego oraz jego bazie infrastrukturalnej. UWRC oferuje swoje usługi również inwestorom i przedsiębiorstwom zainteresowanym współpracą badawczo-rozwojową z Uniwersytetem Warszawskim.

Spółki Spin-off z udziałem Uniwersytetu Warszawskiego

Na Uniwersytecie Warszawskim działa już siedem spółek typu spin-off. To firmy utworzone przez naukowców pracujących na UW, których udziałowcem jest właśnie uczelnia.

Uniwersytet nie jest w stanie postawić sam fabryki sprzętu medycznego, ale może dostarczyć rozwiązania, dzięki którym producent wprowadzi na rynek lepsze, konkurencyjne urządzenia. Do osiągnięcia celu potrzebna jest żywa współpraca dwóch środowisk – naukowego i biznesowego. Żeby transfer wiedzy i technologii stał się możliwy, w 2012 roku rektor UW powołał spółkę celową UWRC sp. z o.o., która obejmuje udziały w spółkach typu spin-off.

Skuteczna komercjalizacja odkryć i prac badawczo-rozwojowych

Zwiększenie trwałości mRNA - od odkrycia po zastosowania kliniczne w skali ogólnoświatowej. Odkrycie daje nową nadzieję milionom chorych na nowotwory, ludziom obciążonym wrodzonymi wadami genetycznymi i pacjentom oczekującym na autoprzeszczep lub regenerację uszkodzonych, brakujących tkanek. To nowy rozdział w opracowywaniu skutecznych szczepionek genetycznych pozwalających w niedalekiej przyszłości zwalczać m.in. nowotwory złośliwe.

Współpraca Uniwersytetu Warszawskiego z biznesem

Uniwersytet Warszawski pretenduje do roli najważniejszego w kraju centrum innowacji technologicznych, społecznych i kulturowych. Jednocześnie dążymy do coraz większego otwarcia na biznes, czy szerzej, na otoczenie społeczno-gospodarcze. Uważamy, że ściślejsza współpraca z partnerami zewnętrznymi będzie dla uczelni źródłem inspiracji do inicjowania nowych kierunków badań istotnych dla społeczeństwa.

Aplikacja mobilna służąca do wydruku (ujawniania) metadanych (i wybranych danych) dla wszystkich formatów zdjęć (rastrowych, bitmap)

Kontakt w terminie: 5 dni
ilość

Opis

Rozwiązanie to zostało zgłoszone do ochrony w Europejskim Urzędzie Patentowym 12 września 2015 r. Opracowane rozwiązanie umożliwia wydruk (lub ujawnienie) metadanych (oraz ujawnienie wybranych danych) dla wszystkich formatów zdjęć (obrazów, niezależnie od formatu zapisu), gdzie katalog tych metadanych (i danych) może zostać odpowiednio dostosowany przez autora obrazu. Zmiana formatu zapisu obrazu nie powoduje utraty możliwości ujawnienia (wydruku) metadanych i wybranych danych.

Rozwiązanie ma charakter uniwersalny i można je wykorzystywać przy wydruku (lub wyświetlaniu) zdjęć medycznych, w biologii (np. zdjęcia roślin), w zapisie map (rastrowych i wektorowych), obrazach w formacie LIDAR, obrazach lotniczych i satelitarnych, pozyskanych z kamer termowizyjnych (infrared, w podczerwieni), w obrazach panoramicznych (360°). Istniejące do tej pory rozwiązania nie zawsze potrafią wszystkie metadane wydrukować (ujawnić).

Aplikacja składa się z dwóch części: kodera, który może zostać przystosowany do dowolnego zakresu i dziedziny zastosowań (może wystąpić w wersji na komputer stacjonarny i mobilnej) oraz dekodera (analogicznie).

Zalety i innowacje

Przedstawione rozwiązanie jest uniwersalne, elastyczne i cechuje się multiaplikacyjnością oraz pozwala zaoszczędzić czas w odczycie danych ze zdjęć oraz możliwość działania aplikacji off line.

Rozwiązanie ma charakter uniwersalny i można je wykorzystywać:

  • przy wydruku (lub wyświetlaniu) zdjęć medycznych,
  • w biologii (np. zdjęcia roślin), w zapisie map (rastrowych i wektorowych),
  • w obrazach w formacie LIDAR,
  • w obrazach lotniczych i satelitarnych,
  • w obrazach pozyskanych z kamer termowizyjnych (infrared, w podczerwieni),
  • w obrazach panoramicznych (360°).

Informacje dodatkowe

Rok zgłoszenia 2015
Stan rozwoju Prototyp
Stan własności Ochrona praw autorskich, Dokonane zgłoszenie patentowe
Forma współpracy Współpraca badawcza, Umowa licencyjna
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl