Jednostki UW i Spółki Spin-Off
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Aplikacja mobilna służąca do wydruku (ujawniania) metadanych (i wybranych danych) dla wszystkich formatów zdjęć (rastrowych, bitmap)

Kontakt w terminie: 5 dni
quantity

Opis

Rozwiązanie to zostało zgłoszone do ochrony w Europejskim Urzędzie Patentowym 12 września 2015 r. Opracowane rozwiązanie umożliwia wydruk (lub ujawnienie) metadanych (oraz ujawnienie wybranych danych) dla wszystkich formatów zdjęć (obrazów, niezależnie od formatu zapisu), gdzie katalog tych metadanych (i danych) może zostać odpowiednio dostosowany przez autora obrazu. Zmiana formatu zapisu obrazu nie powoduje utraty możliwości ujawnienia (wydruku) metadanych i wybranych danych.

Rozwiązanie ma charakter uniwersalny i można je wykorzystywać przy wydruku (lub wyświetlaniu) zdjęć medycznych, w biologii (np. zdjęcia roślin), w zapisie map (rastrowych i wektorowych), obrazach w formacie LIDAR, obrazach lotniczych i satelitarnych, pozyskanych z kamer termowizyjnych (infrared, w podczerwieni), w obrazach panoramicznych (360°). Istniejące do tej pory rozwiązania nie zawsze potrafią wszystkie metadane wydrukować (ujawnić).

Aplikacja składa się z dwóch części: kodera, który może zostać przystosowany do dowolnego zakresu i dziedziny zastosowań (może wystąpić w wersji na komputer stacjonarny i mobilnej) oraz dekodera (analogicznie).

Zalety i innowacje

Przedstawione rozwiązanie jest uniwersalne, elastyczne i cechuje się multiaplikacyjnością oraz pozwala zaoszczędzić czas w odczycie danych ze zdjęć oraz możliwość działania aplikacji off line.

Rozwiązanie ma charakter uniwersalny i można je wykorzystywać:

  • przy wydruku (lub wyświetlaniu) zdjęć medycznych,
  • w biologii (np. zdjęcia roślin), w zapisie map (rastrowych i wektorowych),
  • w obrazach w formacie LIDAR,
  • w obrazach lotniczych i satelitarnych,
  • w obrazach pozyskanych z kamer termowizyjnych (infrared, w podczerwieni),
  • w obrazach panoramicznych (360°).

Informacje dodatkowe

Rok zgłoszenia 2015
Stan rozwoju Prototyp
Stan własności Ochrona praw autorskich, Dokonane zgłoszenie patentowe
Forma współpracy Współpraca badawcza, Umowa licencyjna
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl