Jednostki UW i Spółki Spin-Off
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Artykuły
Nowe srebrowe magnesy

Badacze z UW odkryli, że pewien związek srebra, boru i fluoru wykazuje silne oddziaływania magnetyczne, a inny związek srebra i fluoru pod ciśnieniem przyjmuje strukturę podobną do nanorurek.

Spółka celowa Uniwersytetu Warszawskiego i spółki spin-off

UWRC sp. z o.o. to spółka celowa Uniwersytetu Warszawskiego, której głównym celem działania jest wspieranie Uniwersytetu Warszawskiego i jego pracowników w komercjalizacji wyników pracy naukowej. Spółka opiera swoją działalność na potencjale naukowo-badawczym, wynalazczym i technologicznym Uniwersytetu Warszawskiego oraz jego bazie infrastrukturalnej. UWRC oferuje swoje usługi również inwestorom i przedsiębiorstwom zainteresowanym współpracą badawczo-rozwojową z Uniwersytetem Warszawskim.

Spółki Spin-off z udziałem Uniwersytetu Warszawskiego

Na Uniwersytecie Warszawskim działa już siedem spółek typu spin-off. To firmy utworzone przez naukowców pracujących na UW, których udziałowcem jest właśnie uczelnia.

Uniwersytet nie jest w stanie postawić sam fabryki sprzętu medycznego, ale może dostarczyć rozwiązania, dzięki którym producent wprowadzi na rynek lepsze, konkurencyjne urządzenia. Do osiągnięcia celu potrzebna jest żywa współpraca dwóch środowisk – naukowego i biznesowego. Żeby transfer wiedzy i technologii stał się możliwy, w 2012 roku rektor UW powołał spółkę celową UWRC sp. z o.o., która obejmuje udziały w spółkach typu spin-off.

Skuteczna komercjalizacja odkryć i prac badawczo-rozwojowych

Zwiększenie trwałości mRNA - od odkrycia po zastosowania kliniczne w skali ogólnoświatowej. Odkrycie daje nową nadzieję milionom chorych na nowotwory, ludziom obciążonym wrodzonymi wadami genetycznymi i pacjentom oczekującym na autoprzeszczep lub regenerację uszkodzonych, brakujących tkanek. To nowy rozdział w opracowywaniu skutecznych szczepionek genetycznych pozwalających w niedalekiej przyszłości zwalczać m.in. nowotwory złośliwe.

Współpraca Uniwersytetu Warszawskiego z biznesem

Uniwersytet Warszawski pretenduje do roli najważniejszego w kraju centrum innowacji technologicznych, społecznych i kulturowych. Jednocześnie dążymy do coraz większego otwarcia na biznes, czy szerzej, na otoczenie społeczno-gospodarcze. Uważamy, że ściślejsza współpraca z partnerami zewnętrznymi będzie dla uczelni źródłem inspiracji do inicjowania nowych kierunków badań istotnych dla społeczeństwa.

Przedstawiciele UW w Iranie
Przedstawiciele UW w Iranie

W dniach 6-8 marca 2018 r. przedstawiciele UOTT wzięli udział w Międzynarodowej Konferencji dotyczącej Strategicznego Zarządzania, która odbyła się w Bibliotece Narodowej w Teheranie.

 

 

 

 

 

International Conference on Strategic Management

Marta Majewska (broker technologii) oraz Piotr Musiał (specjalista ds. własności intelektualnej) mieli możliwość zaprezentowania przed szeroką publiką Iranu strategie zarządzania własnością intelektualną i procesem komercjalizacji, które Uniwersytet Warszawski stosuje w swojej codziennej działalności. Aby nakreślić odbiorcom szerszy pejzaż działań UW, uczestnicy konferencji mogli również zapoznać się z mechanizmem działania Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii (PACTT) w Polsce, które służy środowisku akademickiemu w zbudowaniu i umocnieniu relacji z otoczeniem biznesowym. Charakter konferencji pozwolił również na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych z firmami o ugruntowanej pozycji na rynku lokalnym i regionalnym.

Własność intelektualna i komercjalizacja – warsztaty

Dla osób bardziej zainteresowanych tematyką własności intelektualnej oraz komercjalizacji pracownicy UOTT przygotowali warsztaty, które odbyły się 9 marca na Uniwersytecie w Teheranie. Wiele z przekazywanych informacji dla sporej części warsztatowiczów okazała się całkowicie nowa, pomimo że ramowe modele zarządzania własnością intelektualną w Polsce i Iranie są podobne.

Rozmowy z przedstawicielami biznesu

Dzięki zaangażowaniu Mansoura Esmaeil Zaei (broker technologii) przedstawiciele  Uniwersyteckiego Centrum Transferu Technologii UW mieli również możliwość spotkać się z firmami farmaceutycznymi o światowym zasięgu rynkowym i przedyskutować potencjalne obszary współpracy.

Była to już druga wizyta przedstawicieli UOTT w Iranie. Pierwsza odbyła się pod koniec stycznia i miała charakter misji gospodarczej nakierowanej na nawiązanie współpracy badawczo- naukowej w obszarach ważnych zarówno dla gospodarki Iranu jak i Polski.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl