Jednostki UW i Spółki Spin-Off
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Artykuły
Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP w kategorii Badania + Rozwój dla UW

16 listopada podczas kongresu „590” w Rzeszowie wręczono Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP. W kategorii Badania + Rozwój zwyciężył zespół naukowców z Wydziału Fizyki i Centrum Nowych Technologii UW, który został zgłoszony przez Urząd Patentowy RP. W imieniu uniwersyteckich badaczy nagrodę odebrali prof. Jacek Jemielity (CeNT) oraz prof. Edward Darżynkiewicz (Wydział Fizyki).

Wynalazek z UW prezentowany przed sejmową Komisją Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Zaledwie 3 tygodnie wystarczyły, aby w skutek publikacji prasowych dotyczących wyników badań w zakresie biotechnologii dla rolnictwa dr hab. Magdalena Popowska prof. UW otrzymała zaproszenie na ich prezentację podczas posiedzenia sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które odbyło się 26 października 2017 r.

Publikacje wywołały dyskusję dotycząca szkodliwości substancji aktywnej - glifosatu zwartej w herbicydach - powszechnie nazywanych związkami chwastobójczymi.

Odkrycia zespołu z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego pozwolą w znaczącym stopniu ograniczyć używanie w uprawach żywności toksycznych oprysków i mineralnego nawożenia gleb, wykorzystując jedynie występujące w niej pożyteczne bakterie.

Nowe srebrowe magnesy

Badacze z UW odkryli, że pewien związek srebra, boru i fluoru wykazuje silne oddziaływania magnetyczne, a inny związek srebra i fluoru pod ciśnieniem przyjmuje strukturę podobną do nanorurek.

Spółka celowa Uniwersytetu Warszawskiego i spółki spin-off

UWRC sp. z o.o. to spółka celowa Uniwersytetu Warszawskiego, której głównym celem działania jest wspieranie Uniwersytetu Warszawskiego i jego pracowników w komercjalizacji wyników pracy naukowej. Spółka opiera swoją działalność na potencjale naukowo-badawczym, wynalazczym i technologicznym Uniwersytetu Warszawskiego oraz jego bazie infrastrukturalnej. UWRC oferuje swoje usługi również inwestorom i przedsiębiorstwom zainteresowanym współpracą badawczo-rozwojową z Uniwersytetem Warszawskim.

Spółki Spin-off z udziałem Uniwersytetu Warszawskiego

Na Uniwersytecie Warszawskim działa już siedem spółek typu spin-off. To firmy utworzone przez naukowców pracujących na UW, których udziałowcem jest właśnie uczelnia.

Uniwersytet nie jest w stanie postawić sam fabryki sprzętu medycznego, ale może dostarczyć rozwiązania, dzięki którym producent wprowadzi na rynek lepsze, konkurencyjne urządzenia. Do osiągnięcia celu potrzebna jest żywa współpraca dwóch środowisk – naukowego i biznesowego. Żeby transfer wiedzy i technologii stał się możliwy, w 2012 roku rektor UW powołał spółkę celową UWRC sp. z o.o., która obejmuje udziały w spółkach typu spin-off.

Skuteczna komercjalizacja odkryć i prac badawczo-rozwojowych

Zwiększenie trwałości mRNA - od odkrycia po zastosowania kliniczne w skali ogólnoświatowej. Odkrycie daje nową nadzieję milionom chorych na nowotwory, ludziom obciążonym wrodzonymi wadami genetycznymi i pacjentom oczekującym na autoprzeszczep lub regenerację uszkodzonych, brakujących tkanek. To nowy rozdział w opracowywaniu skutecznych szczepionek genetycznych pozwalających w niedalekiej przyszłości zwalczać m.in. nowotwory złośliwe.

Współpraca Uniwersytetu Warszawskiego z biznesem

Uniwersytet Warszawski pretenduje do roli najważniejszego w kraju centrum innowacji technologicznych, społecznych i kulturowych. Jednocześnie dążymy do coraz większego otwarcia na biznes, czy szerzej, na otoczenie społeczno-gospodarcze. Uważamy, że ściślejsza współpraca z partnerami zewnętrznymi będzie dla uczelni źródłem inspiracji do inicjowania nowych kierunków badań istotnych dla społeczeństwa.

Jestem z UW - dodawanie ofert

Aby dodać ofertę swoją lub swojej jednostki należy wypełnić jeden z formularzy Google, które zostały utworzone w domenie Uniwersytetu Warszawskiego.

Jestem z UW

Badania, bazy danych, usługi, laboratoria...

Pytania na jakie wymagana jest odpowiedź:

 • Dane Kontaktowe
 • Tytuł oferty (max 100 znaków ze spacjami)
 • Krótki opis (max 500 znaków ze spacjami)
 • Kategorie oferty (badania polowe, bazy danych, usługi laboratoryjne itp.)
 • Dyscyplina naukowa (wg. NCN)

Pytania dodatkowe:

(nie obowiązkowe)

 • Słowa kluczowe
 • Pełny opis oferty (max 4000 znaków ze spacjami)
 • Sektory gospodarki (w przypadku oferty komercjalizacji wiedzy i technologii)

Wypełnij teraz formularz dodania/zmiany oferty jednostki UW

Baza Ekspertów UW

Pytania na jakie wymagana jest odpowiedź:

 • Dane Kontaktowe
 • Dyscyplina naukowa (wg. NCN)
 • Obszary działalności naukowej

Pytania dodatkowe:

(nie obowiązkowe)

 • Słowa kluczowe
 • Języki obce
 • Publikacje
 • Monografie
 • Referencje

Wypełnij teraz formularz dla Eksperta z UW

Jestem ze spółki spin-off z udziałem UW

Pytania na jakie wymagana jest odpowiedź:

 • Dane Kontaktowe
 • Tytuł oferty (max 100 znaków ze spacjami)
 • Krótki opis (max 500 znaków ze spacjami)

Pytania dodatkowe:

(nie obowiązkowe)

 • Pełny opis oferty (max 4000 znaków ze spacjami)

 Wypełnij teraz formularz dodania/zmiany oferty spółki spin-off


W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z:

Paweł Płatek

Specjalista ds. Transferu Technologii i Bazy Ofert UW
tel. (22) 55 40 727
e-mail: pplatek@uott.uw.edu.pl

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl