Jednostki UW i Spółki Spin-Off
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Artykuły
Nowe srebrowe magnesy

Badacze z UW odkryli, że pewien związek srebra, boru i fluoru wykazuje silne oddziaływania magnetyczne, a inny związek srebra i fluoru pod ciśnieniem przyjmuje strukturę podobną do nanorurek.

Spółka celowa Uniwersytetu Warszawskiego i spółki spin-off

UWRC sp. z o.o. to spółka celowa Uniwersytetu Warszawskiego, której głównym celem działania jest wspieranie Uniwersytetu Warszawskiego i jego pracowników w komercjalizacji wyników pracy naukowej. Spółka opiera swoją działalność na potencjale naukowo-badawczym, wynalazczym i technologicznym Uniwersytetu Warszawskiego oraz jego bazie infrastrukturalnej. UWRC oferuje swoje usługi również inwestorom i przedsiębiorstwom zainteresowanym współpracą badawczo-rozwojową z Uniwersytetem Warszawskim.

Spółki Spin-off z udziałem Uniwersytetu Warszawskiego

Na Uniwersytecie Warszawskim działa już siedem spółek typu spin-off. To firmy utworzone przez naukowców pracujących na UW, których udziałowcem jest właśnie uczelnia.

Uniwersytet nie jest w stanie postawić sam fabryki sprzętu medycznego, ale może dostarczyć rozwiązania, dzięki którym producent wprowadzi na rynek lepsze, konkurencyjne urządzenia. Do osiągnięcia celu potrzebna jest żywa współpraca dwóch środowisk – naukowego i biznesowego. Żeby transfer wiedzy i technologii stał się możliwy, w 2012 roku rektor UW powołał spółkę celową UWRC sp. z o.o., która obejmuje udziały w spółkach typu spin-off.

Skuteczna komercjalizacja odkryć i prac badawczo-rozwojowych

Zwiększenie trwałości mRNA - od odkrycia po zastosowania kliniczne w skali ogólnoświatowej. Odkrycie daje nową nadzieję milionom chorych na nowotwory, ludziom obciążonym wrodzonymi wadami genetycznymi i pacjentom oczekującym na autoprzeszczep lub regenerację uszkodzonych, brakujących tkanek. To nowy rozdział w opracowywaniu skutecznych szczepionek genetycznych pozwalających w niedalekiej przyszłości zwalczać m.in. nowotwory złośliwe.

Współpraca Uniwersytetu Warszawskiego z biznesem

Uniwersytet Warszawski pretenduje do roli najważniejszego w kraju centrum innowacji technologicznych, społecznych i kulturowych. Jednocześnie dążymy do coraz większego otwarcia na biznes, czy szerzej, na otoczenie społeczno-gospodarcze. Uważamy, że ściślejsza współpraca z partnerami zewnętrznymi będzie dla uczelni źródłem inspiracji do inicjowania nowych kierunków badań istotnych dla społeczeństwa.

Jak skorzystać z Bazy Ofert UW

Wskazówki dla użytkowników z poza UW

Baza Ofert Uniwersytetu Warszawskiego jest obsługiwana przez jedno z najpopularniejszych rozwiązań informatycznych stosowanych przez sklepy internetowe. Zamiast produktów znajdują się w niej informacje o wiedzy, technologiach, laboratoriach, szkoleniach i usługach badawczych UW.

Cały proces zamówienia kontaktu z Brokerami Technologii przebiega jak w zwykłych sklepach internetowych w oparciu o drzewo kategorii, zaimplementowaną wyszukiwarkę oraz system koszyka. Kończy się natomiast podaniem danych kontaktowych niezbędnych do dalszych działań prowadzących do uzgodnienia formy współpracy. Dodatkowo, aby ułatwić kontakt z pracownikami obsługującymi Bazę Ofert UW wprowadziliśmy usługę typu "call back" w formie widgetu: "zadzwonimy do Ciebie w 28 sekund". 

Aby w Bazie Ofert UW zamówić kontakt z Brokerem Technologii trzeba założyć konto użytkownika, które pełni taką samą funkcję jak w tradycyjnych sklepach internetowych i służy do śledzenia postępu realizacji zamówienia oraz komunikacji z obsługą bazy.
 
Jeśli okaże się, że nie możesz znaleźć trafnej odpowiedzi na stawiane bazie pytania - NIE REZYGNUJ - Baza Ofert UW podlega ciągłemu uaktualnianiu, istnieje więc możliwość, że jeszcze oferta, której szukasz nie została do niej wprowadzona. Wypełnij formularz i opisz nam precyzyjnie, w miarę jak to możliwe, jakiego rozwiązania poszukujesz lub zadzwoń do UOTT. Wówczas my przeszukamy zasoby uniwersytetu dla Ciebie.

Jestem z UW lub spółki spin-off

Jeśli chcesz skontaktować się za pośrednictwem UOTT z przedstawicielami innych jednostek UW postępuj tak, jak zostało to opisane wyżej.

Natomiast jeśli chcesz dodać ofertę swojej jednostki do Bazy Ofert UW skontaktuj się z UOTT lub skorzystaj z poniższego formularza:

Jeśli chcesz dodać ofertę spółki spin-off z udziałem Uniwersytetu Warszawskiego do Bazy Ofert skorzystaj z poniższego formularza:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl