Jednostki UW i Spółki Spin-Off
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Artykuły
Nowe srebrowe magnesy

Badacze z UW odkryli, że pewien związek srebra, boru i fluoru wykazuje silne oddziaływania magnetyczne, a inny związek srebra i fluoru pod ciśnieniem przyjmuje strukturę podobną do nanorurek.

Spółka celowa Uniwersytetu Warszawskiego i spółki spin-off

UWRC sp. z o.o. to spółka celowa Uniwersytetu Warszawskiego, której głównym celem działania jest wspieranie Uniwersytetu Warszawskiego i jego pracowników w komercjalizacji wyników pracy naukowej. Spółka opiera swoją działalność na potencjale naukowo-badawczym, wynalazczym i technologicznym Uniwersytetu Warszawskiego oraz jego bazie infrastrukturalnej. UWRC oferuje swoje usługi również inwestorom i przedsiębiorstwom zainteresowanym współpracą badawczo-rozwojową z Uniwersytetem Warszawskim.

Spółki Spin-off z udziałem Uniwersytetu Warszawskiego

Na Uniwersytecie Warszawskim działa już siedem spółek typu spin-off. To firmy utworzone przez naukowców pracujących na UW, których udziałowcem jest właśnie uczelnia.

Uniwersytet nie jest w stanie postawić sam fabryki sprzętu medycznego, ale może dostarczyć rozwiązania, dzięki którym producent wprowadzi na rynek lepsze, konkurencyjne urządzenia. Do osiągnięcia celu potrzebna jest żywa współpraca dwóch środowisk – naukowego i biznesowego. Żeby transfer wiedzy i technologii stał się możliwy, w 2012 roku rektor UW powołał spółkę celową UWRC sp. z o.o., która obejmuje udziały w spółkach typu spin-off.

Skuteczna komercjalizacja odkryć i prac badawczo-rozwojowych

Zwiększenie trwałości mRNA - od odkrycia po zastosowania kliniczne w skali ogólnoświatowej. Odkrycie daje nową nadzieję milionom chorych na nowotwory, ludziom obciążonym wrodzonymi wadami genetycznymi i pacjentom oczekującym na autoprzeszczep lub regenerację uszkodzonych, brakujących tkanek. To nowy rozdział w opracowywaniu skutecznych szczepionek genetycznych pozwalających w niedalekiej przyszłości zwalczać m.in. nowotwory złośliwe.

Współpraca Uniwersytetu Warszawskiego z biznesem

Uniwersytet Warszawski pretenduje do roli najważniejszego w kraju centrum innowacji technologicznych, społecznych i kulturowych. Jednocześnie dążymy do coraz większego otwarcia na biznes, czy szerzej, na otoczenie społeczno-gospodarcze. Uważamy, że ściślejsza współpraca z partnerami zewnętrznymi będzie dla uczelni źródłem inspiracji do inicjowania nowych kierunków badań istotnych dla społeczeństwa.

Jesteśmy czołowym ośrodkiem data science w Europie Środkowej. Specjalizujemy się w wykorzystywaniu komputerów dużych mocy do przetwarzania, analizy i wizualizacji danych oraz przeprowadzania zaawansowanych prac obliczeniowych.

Stanowimy wykwalifikowaną kadrę specjalistów dysponujących nowoczesną, wysokowydajną e-infrastrukturą. Oferujemy kompleksowe i zoptymalizowane rozwiązania dla nauki, biznesu i sektora publicznego.

Naszą misją jest rozumieć dane i dostarczać innowacyjne rozwiązania organizacjom i instytucjom dzięki wykorzystaniu specjalistycznych kompetencji z zakresu data science.

Laboratorium Analizy Wizualnej (VisLab)

Laboratorium Analizy Wizualnej (VisLab)
Laboratorium Analizy Wizualnej (VisLab)

Zespół badawczo-rozwojowy specjalizujący się w wizualizacji i analizie obrazowej, którego zakres działań obejmuje prace badawcze, rozwój oprogramowania, jak również infrastrukturę i zastosowania. Głównymi obszarami zainteresowania zespołu są wizualizacja naukowa oraz analiza obrazów medycznych. Mając ponad 20-letnie doświadczenie, grupa wizualizacyjna może zaoferować ekspertyzę w szerokich obszarach wizualizacji naukowej, wizualizacji informacji i danych oraz wizualnej analizie i eksploracji danych.

szt.

Laboratorium Modelowania Środowiska Naturalnego (Meteo)

Laboratorium Modelowania Środowiska Naturalnego (Meteo)
Laboratorium Modelowania Środowiska Naturalnego (Meteo)

Podstawowym celem Sekcji Modelowania Środowiska Naturalnego jest wyznaczanie numerycznych prognoz pogody.

szt.

Laboratorium Obliczeń Wielkoskalowych

Laboratorium Obliczeń Wielkoskalowych
Laboratorium Obliczeń Wielkoskalowych

Zespół badawczo-rozwojowy specjalizujący się w obliczeniach wielkoskalowych. Nasze obowiązki obejmują prace badawcze, rozwój i optymalizację oprogramowania na systemy High Performance Computing (HPC) oraz wsparcie użytkowników ICM w wykorzystaniu infrastruktury obliczeniowej ICM.

szt.

Laboratorium Rozwoju Oprogramowania

Laboratorium Rozwoju Oprogramowania
Laboratorium Rozwoju Oprogramowania

Zespół specjalizuje się w wytwarzaniu nowoczesnego oprogramowania. Posiadamy wyjątkowe kwalifikacje, łączące doświadczenie w tworzeniu kodu według współczesnych metodyk z wykorzystaniem algorytmów i rozwiązań wypracowywanych w innych sekcjach ICM. Tworzy to unikatową możliwość budowania w ICM kompletnych produktów opartych o wyniki badań i wytworzone algorytmy o jakości oczekiwanej przez odbiorcę komercyjnego i gotowych do użycia.

szt.

Laboratorium Stosowanej Analizy Danych (ADALab)

Laboratorium Stosowanej Analizy Danych (ADALab)
Laboratorium Stosowanej Analizy Danych (ADALab)

Zespół specjalizuje się w eksploracji dużych zbiorów danych oraz budowie modeli służących analityce danych. Opracowuje i wykorzystuje metody uczenia maszynowego do wielkoskalowej analizy tekstów oraz przeprowadzania data miningu. Duża część projektów realizowanych jest na zlecenie firm zainteresowanych wydobywaniem informacji z posiadanych zbiorów danych oraz monetyzacją tych zasobów.

szt.

Laboratorium Stosowanych Badań Społecznych

Laboratorium Stosowanych Badań Społecznych
Laboratorium Stosowanych Badań Społecznych

Laboratorium prowadzi badania zjawisk oraz przemian społecznych i gospodarczych związanych z rozwojem nauki oraz nowych technologii. Prowadzone przez nas badania mają na celu zarówno głębsze zrozumienie analizowanych zjawisk społecznych, jak również dostarczanie wiedzy praktycznej. Członkowie zespołu są autorami wielu analiz i ekspertyz dla jednostek administracji rządowej i samorządowej (m.in. MNiSW, MPiPS, MSWiA, MAiC/MC, MRR/MIR, MKiDN) oraz na potrzeby Strategii (np. SRSI, SRKS) i Programów Operacyjnych.

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl