Jednostki UW i Spółki Spin-Off
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Artykuły
Nowe srebrowe magnesy

Badacze z UW odkryli, że pewien związek srebra, boru i fluoru wykazuje silne oddziaływania magnetyczne, a inny związek srebra i fluoru pod ciśnieniem przyjmuje strukturę podobną do nanorurek.

Spółka celowa Uniwersytetu Warszawskiego i spółki spin-off

UWRC sp. z o.o. to spółka celowa Uniwersytetu Warszawskiego, której głównym celem działania jest wspieranie Uniwersytetu Warszawskiego i jego pracowników w komercjalizacji wyników pracy naukowej. Spółka opiera swoją działalność na potencjale naukowo-badawczym, wynalazczym i technologicznym Uniwersytetu Warszawskiego oraz jego bazie infrastrukturalnej. UWRC oferuje swoje usługi również inwestorom i przedsiębiorstwom zainteresowanym współpracą badawczo-rozwojową z Uniwersytetem Warszawskim.

Spółki Spin-off z udziałem Uniwersytetu Warszawskiego

Na Uniwersytecie Warszawskim działa już siedem spółek typu spin-off. To firmy utworzone przez naukowców pracujących na UW, których udziałowcem jest właśnie uczelnia.

Uniwersytet nie jest w stanie postawić sam fabryki sprzętu medycznego, ale może dostarczyć rozwiązania, dzięki którym producent wprowadzi na rynek lepsze, konkurencyjne urządzenia. Do osiągnięcia celu potrzebna jest żywa współpraca dwóch środowisk – naukowego i biznesowego. Żeby transfer wiedzy i technologii stał się możliwy, w 2012 roku rektor UW powołał spółkę celową UWRC sp. z o.o., która obejmuje udziały w spółkach typu spin-off.

Skuteczna komercjalizacja odkryć i prac badawczo-rozwojowych

Zwiększenie trwałości mRNA - od odkrycia po zastosowania kliniczne w skali ogólnoświatowej. Odkrycie daje nową nadzieję milionom chorych na nowotwory, ludziom obciążonym wrodzonymi wadami genetycznymi i pacjentom oczekującym na autoprzeszczep lub regenerację uszkodzonych, brakujących tkanek. To nowy rozdział w opracowywaniu skutecznych szczepionek genetycznych pozwalających w niedalekiej przyszłości zwalczać m.in. nowotwory złośliwe.

Współpraca Uniwersytetu Warszawskiego z biznesem

Uniwersytet Warszawski pretenduje do roli najważniejszego w kraju centrum innowacji technologicznych, społecznych i kulturowych. Jednocześnie dążymy do coraz większego otwarcia na biznes, czy szerzej, na otoczenie społeczno-gospodarcze. Uważamy, że ściślejsza współpraca z partnerami zewnętrznymi będzie dla uczelni źródłem inspiracji do inicjowania nowych kierunków badań istotnych dla społeczeństwa.

Meteo.pl na Impact'18 w Krakowie
Meteo.pl na Impact'18 w Krakowie

Meteo.pl to od wielu lat popularny i ceniony portal z prognozą pogody, który przygotowuje ofertę dla partnerów biznesowych. Teraz twórców serwisu z Uniwersytetu Warszawskiego będzie można spotkać w strefie SciTech Poland na Impact'18 w Krakowie w dniach 13-14 czerwca 2018 roku.

W wyniku integracji technologii HPC (High Power Computing), modelowania matematycznego oraz wiedzy i doświadczenia w zakresie klimatologii i meteorologii powstaje produkt w postaci wysokorozdzielczej prognozy pogody. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne określenie wartości parametrów meteorologicznych (ponad 300 parametrów różnego typu) dla wybranych lokalizacji i wysokości oraz budowanie produktów i usług odpowiadających potrzebom wybranych grup odbiorców i branż.

Dzięki nowej funkcjonalności Meteo.pl będzie możliwe:

  • efektywne planowanie i zarządzanie procesami w firmach i instytucjach uzależnionymi od warunków meteorologicznych,
  • ograniczenie ryzyka generowanego przez zjawiska pogodowe,
  • możliwe zapobieganie i przeciwdziałania ekstremalnym zjawiskom pogodowym,
  • dostęp do prostego w obsłudze i niedrogiego w eksploatacji narzędzia przewidywania zjawisk pogodowych wysokiej jakości,
  • możliwość korzystania z wysokorozdzielczych prognoz za pośrednictwem różnego typu mediów i kanałów dostępu;
  • możliwość automatyzacji monitorowania prognoz dzięki alarmom i raportom,
  • dostęp do specjalistycznych narzędzi o unikatowej w skali regionu funkcjonalności (serwis przymrozkowy i bilansu wodnego),
  • dostęp do unikatowych funkcjonalności jak konsulting synoptyczny zwiększający użyteczność informacji o prognozie pogody.
Spotkaj się z zespołem twórców w strefie SciTech Poland

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl