Klub Innowacji UW - BIG DATA & MACHINE LEARNING

Pierwsze w 2019 spotkanie Klubu Innowacji UW będzie poświęcone zagadnieniom BIG DATA & MACHINE LEARNING. Wydarzenie rozpocznie się 21 lutego 2019 roku o godzinie 15.45 w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego na ulicy Dobrej 56/66 w Warszawie.

Uniwersytet nie jest w stanie postawić sam fabryki sprzętu medycznego, ale może dostarczyć rozwiązania, dzięki którym producent wprowadzi na rynek lepsze, konkurencyjne urządzenia. Do osiągnięcia celu potrzebna jest żywa współpraca dwóch środowisk – naukowego i biznesowego. Żeby transfer wiedzy i technologii stał się możliwy, w 2012 roku rektor UW powołał spółkę celową UWRC, która obejmuje udziały w spółkach typu spin-off.

Spółki Spin-off

Algorytmy skompresowanego próbkowania i dedykowane metody przetwarzania sygnałów

Opracowujemy algorytm przetwarzania sygnału zaprojektowany tak, aby sprawdził się w konkretnym problem naukowym lub technicznym.

szt.

Aplikacje mobilne do zdalnego monitorowania stanu urządzeń

Większość narzędzi we współczesnych laboratoriach analitycznych jest wysoce zautomatyzowana. Tym niemniej, nawet najbardziej zaawansowany sprzęt może ulec awarii lub poddać się wpływowi zmiennych warunków środowiskowych.

Badania ogólne - IgE całkowite

Oznaczanie przeciwciał klasy IgE.

szt.

Badanie ogólne - Wykrywanie jaj przywr tasiemców i nicieni (flotacja)

Badanie ogólne kału - flotacja. Wykrywanie jaj przywr tasiemców i nicieni.

szt.

Badanie ogólne - Wykrywanie jaj przywr tasiemców i nicieni (sedymentacja)

Badanie ogólne kału - sedymentacja. Wykrywanie jaj przywr tasiemców i nicieni.

szt.

Bąblowica (echinokokoza) - Echinococcus sp IgG.

Oznaczanie przeciwciał klasy IgG Echinococcus sp.

szt.

Glistnica - Ascaris lumbricoides IgG.

Oznaczanie przeciwciał klasy IgG.

Gorączka Q (grypa bałkańska) - Gorączka Q (Coxiella burnetii)

Faza 1 IgG. Oznaczanie przeciwciał klasy IgG – fazy 1 w ostrej fazie zakażenia C. burnetii.

Gorączka Q (grypa bałkańska) - Gorączka Q (Coxiella burnetii)

Faza 2 IgG. Oznaczanie przeciwciał klasy IgG – fazy 2 w podejrzeniu przewlekłego zakażenia C. burnetii.

Gorączka Q (grypa bałkańska) - Gorączka Q (Coxiella burnetii)

Faza 2 IgM. Oznaczanie przeciwciał klasy IgM – fazy 2 w podejrzeniu przewlekłej fazy zakażenia C. burnetii

Infekcje odkleszczowe - Anaplasma phagocytophilum PCR

Badanie nested-PCR na obecność DNA A. phagocytophilum.

Infekcje odkleszczowe - Babesia spp. PCR

Badanie nested-PCR na obecność DNA Babesia spp.