Jednostki UW i Spółki Spin-Off
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Artykuły
Nowe srebrowe magnesy

Badacze z UW odkryli, że pewien związek srebra, boru i fluoru wykazuje silne oddziaływania magnetyczne, a inny związek srebra i fluoru pod ciśnieniem przyjmuje strukturę podobną do nanorurek.

Spółka celowa Uniwersytetu Warszawskiego i spółki spin-off

UWRC sp. z o.o. to spółka celowa Uniwersytetu Warszawskiego, której głównym celem działania jest wspieranie Uniwersytetu Warszawskiego i jego pracowników w komercjalizacji wyników pracy naukowej. Spółka opiera swoją działalność na potencjale naukowo-badawczym, wynalazczym i technologicznym Uniwersytetu Warszawskiego oraz jego bazie infrastrukturalnej. UWRC oferuje swoje usługi również inwestorom i przedsiębiorstwom zainteresowanym współpracą badawczo-rozwojową z Uniwersytetem Warszawskim.

Spółki Spin-off z udziałem Uniwersytetu Warszawskiego

Na Uniwersytecie Warszawskim działa już siedem spółek typu spin-off. To firmy utworzone przez naukowców pracujących na UW, których udziałowcem jest właśnie uczelnia.

Uniwersytet nie jest w stanie postawić sam fabryki sprzętu medycznego, ale może dostarczyć rozwiązania, dzięki którym producent wprowadzi na rynek lepsze, konkurencyjne urządzenia. Do osiągnięcia celu potrzebna jest żywa współpraca dwóch środowisk – naukowego i biznesowego. Żeby transfer wiedzy i technologii stał się możliwy, w 2012 roku rektor UW powołał spółkę celową UWRC sp. z o.o., która obejmuje udziały w spółkach typu spin-off.

Skuteczna komercjalizacja odkryć i prac badawczo-rozwojowych

Zwiększenie trwałości mRNA - od odkrycia po zastosowania kliniczne w skali ogólnoświatowej. Odkrycie daje nową nadzieję milionom chorych na nowotwory, ludziom obciążonym wrodzonymi wadami genetycznymi i pacjentom oczekującym na autoprzeszczep lub regenerację uszkodzonych, brakujących tkanek. To nowy rozdział w opracowywaniu skutecznych szczepionek genetycznych pozwalających w niedalekiej przyszłości zwalczać m.in. nowotwory złośliwe.

Współpraca Uniwersytetu Warszawskiego z biznesem

Uniwersytet Warszawski pretenduje do roli najważniejszego w kraju centrum innowacji technologicznych, społecznych i kulturowych. Jednocześnie dążymy do coraz większego otwarcia na biznes, czy szerzej, na otoczenie społeczno-gospodarcze. Uważamy, że ściślejsza współpraca z partnerami zewnętrznymi będzie dla uczelni źródłem inspiracji do inicjowania nowych kierunków badań istotnych dla społeczeństwa.

Opcje przeglądania

UWRC sp. z o.o. to spółka celowa Uniwersytetu Warszawskiego powołana uchwałą Senatu UW nr 22 z dnia 14 listopada 2012 r. działająca zgodnie z art. 86a. ust. 1 Ustawy „Prawo o Szkolnictwie Wyższym” w celu komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych. Spółka opiera swoją działalność na potencjale intelektualnym, wynalazczym i technologicznym pracowników naukowych Uniwersytetu Warszawskiego oraz jego bazie infrastrukturalnej.

UWRC oferuje sprzedaż wiedzy i technologii dla pracowników Uniwersytetu Warszawskiego za swoim pośrednictwem.

Preinkubacja w UWRC

Model taki, nazywany jest preinkubacją i został rozwinięty w latach 90 ubiegłego wieku na Uniwersytecie w Bielefeld w Niemczech oraz spopularyzowany przez szereg projektów finansowanych przez Programy Ramowe Unii Europejskiej. Preinkubator pozwala na rzeczywiste zaistnienie na rynku, bez konieczności ponoszenia ryzyka uruchamiania własnej działalności gospodarczej.

Preinkubacja w UWRC to także, często pierwszy krok do założenia własnej firmy (np. spółki spin-off z udziałem UWRC).


Jeśli jesteś z UW (studiujesz lub pracujesz) i chcesz dowiedzieć się więcej o warunkach preinkubacji,
skontaktuj się z UWRC.pl lub Uniwersyteckim Ośrodkiem Transferu Technologii (UOTT UW).


 

UWRC - preinkubacja

Bell Synthesis - synteza nanocząstek metali szlachetnych

Bell Synthesis - synteza nanocząstek metali szlachetnych
Bell Synthesis - synteza nanocząstek metali szlachetnych

Bell Synthesis to zespół chemików specjalizujących się w syntezie i zastosowaniu nanocząstek metali szlachetnych.

szt.

BoroCode - mobilne oprogramowanie

BoroCode - mobilne oprogramowanie
BoroCode - mobilne oprogramowanie

BoroCode tworzy oprogramowanie mobilne oraz mobilne rozwiązania ze sfery IT.

szt.

GeoLearning - warsztaty geologiczne dla dzieci i młodzieży

GeoLearning - warsztaty geologiczne dla dzieci i młodzieży
GeoLearning - warsztaty geologiczne dla dzieci i młodzieży

GeoLearning to warsztaty edukacyjne i wycieczki szkolne dla dzieci i młodzieży w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów.

szt.

Projekt Einstein - przepływ umiejętności

Projekt Einstein - przepływ umiejętności
Projekt Einstein - przepływ umiejętności

Projekt Einstein tworzą ludzie, których połączyła chęć zdobywania i przekazywania wiedzy. To osoby, które są ponad podziałami uczelnianymi. Pragną przepływu umiejętności z różnych dziedzin nauki zarówno w środowisku uniwersyteckim jak i w podwarszawskich miejscowościach gdzie chcą podjąć wyzwanie interesującej i odpowiedzialnej  popularyzacji nauki.

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl