Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Nowe srebrowe magnesy

Badacze z UW odkryli, że pewien związek srebra, boru i fluoru wykazuje silne oddziaływania magnetyczne, a inny związek srebra i fluoru pod ciśnieniem przyjmuje strukturę podobną do nanorurek.

Spółka celowa Uniwersytetu Warszawskiego i spółki spin-off

UWRC sp. z o.o. to spółka celowa Uniwersytetu Warszawskiego, której głównym celem działania jest wspieranie Uniwersytetu Warszawskiego i jego pracowników w komercjalizacji wyników pracy naukowej. Spółka opiera swoją działalność na potencjale naukowo-badawczym, wynalazczym i technologicznym Uniwersytetu Warszawskiego oraz jego bazie infrastrukturalnej. UWRC oferuje swoje usługi również inwestorom i przedsiębiorstwom zainteresowanym współpracą badawczo-rozwojową z Uniwersytetem Warszawskim.

Spółki Spin-off z udziałem Uniwersytetu Warszawskiego

Uniwersytet nie jest w stanie postawić sam fabryki sprzętu medycznego, ale może dostarczyć rozwiązania, dzięki którym producent wprowadzi na rynek lepsze, konkurencyjne urządzenia. Do osiągnięcia celu potrzebna jest żywa współpraca dwóch środowisk – naukowego i biznesowego. Żeby transfer wiedzy i technologii stał się możliwy, w 2012 roku rektor UW powołał spółkę celową UWRC sp. z o.o., która obejmuje udziały w spółkach typu spin-off.

Skuteczna komercjalizacja odkryć i prac badawczo-rozwojowych

Zwiększenie trwałości mRNA - od odkrycia po zastosowania kliniczne w skali ogólnoświatowej. Odkrycie daje nową nadzieję milionom chorych na nowotwory, ludziom obciążonym wrodzonymi wadami genetycznymi i pacjentom oczekującym na autoprzeszczep lub regenerację uszkodzonych, brakujących tkanek. To nowy rozdział w opracowywaniu skutecznych szczepionek genetycznych pozwalających w niedalekiej przyszłości zwalczać m.in. nowotwory złośliwe.

Współpraca Uniwersytetu Warszawskiego z biznesem

Uniwersytet Warszawski pretenduje do roli najważniejszego w kraju centrum innowacji technologicznych, społecznych i kulturowych. Jednocześnie dążymy do coraz większego otwarcia na biznes, czy szerzej, na otoczenie społeczno-gospodarcze. Uważamy, że ściślejsza współpraca z partnerami zewnętrznymi będzie dla uczelni źródłem inspiracji do inicjowania nowych kierunków badań istotnych dla społeczeństwa.

Odlicz z UW 100% wydatków na B+R

W nadchodzącym - 2018 roku - przedsiębiorcy uzyskają możliwość odliczenia w 100% wysokości wydatków poniesionych na badania i rozwój. Stanie się to możliwe dzięki podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę drugiej ustawy o innowacyjności w dniu 24 listopada 2017 r., która jest następnym prawnym aktem z pakietu ustaw mających ułatwić działalność innowacyjną firm.

Ponad rok temu resort nauki opracował tzw. białą księgę innowacji. Jest ona wynikiem konsultacji z przedsiębiorcami, naukowcami oraz urzędnikami i jest podstawą do stworzenia drugiej ustawy o innowacyjności.

Jakie zmiany w nowej ustawie?

•     100% wysokości ulgi podatkowej na działalność badawczo-rozwojową i 150% dla Centrów Badawczo-Rozwojowych,
  •     rozszerzenie i doprecyzowanie katalogu kosztów kwalifikowanych dla ulgi B+R,
  •     możliwość korzystania z ulgi B+R dla części przedsiębiorstw działających poza SSE,
  •     wydłużenie do 2023 r. wyłączenia tzw. podwójnego opodatkowania spółek kapitałowych i spółek komandytowo-akcyjnych zaangażowanych w działalność B+R,
  •     ułatwienia w finansowaniu start-upów,
  •     umożliwia korzystanie przez PARP i NCBR z instrumentów finansowych oraz udzielania pomocy finansowej o charakterze zwrotnym,
  •     zwiększenie zakresu działania poprzez umożliwienie prowadzenia działalności gospodarczej dla spółek celowych tworzonych przez uczelnie i instytuty naukowe PAN ,
  •     zezwala na tworzenie przez uczelnie i instytuty naukowe PAN spółek do zarządzania infrastrukturą badawczą,
  •     monitoring losu doktorantów przez MNiSW.

Skontaktuj się z Uniwersyteckim Ośrodkiem Transferu Technologii i wykorzystaj 100% ulgi podatkowej

Sandra Moczulska
Broker Technologii