Jednostki UW i Spółki Spin-Off
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Artykuły
Nowe srebrowe magnesy

Badacze z UW odkryli, że pewien związek srebra, boru i fluoru wykazuje silne oddziaływania magnetyczne, a inny związek srebra i fluoru pod ciśnieniem przyjmuje strukturę podobną do nanorurek.

Spółka celowa Uniwersytetu Warszawskiego i spółki spin-off

UWRC sp. z o.o. to spółka celowa Uniwersytetu Warszawskiego, której głównym celem działania jest wspieranie Uniwersytetu Warszawskiego i jego pracowników w komercjalizacji wyników pracy naukowej. Spółka opiera swoją działalność na potencjale naukowo-badawczym, wynalazczym i technologicznym Uniwersytetu Warszawskiego oraz jego bazie infrastrukturalnej. UWRC oferuje swoje usługi również inwestorom i przedsiębiorstwom zainteresowanym współpracą badawczo-rozwojową z Uniwersytetem Warszawskim.

Spółki Spin-off z udziałem Uniwersytetu Warszawskiego

Na Uniwersytecie Warszawskim działa już siedem spółek typu spin-off. To firmy utworzone przez naukowców pracujących na UW, których udziałowcem jest właśnie uczelnia.

Uniwersytet nie jest w stanie postawić sam fabryki sprzętu medycznego, ale może dostarczyć rozwiązania, dzięki którym producent wprowadzi na rynek lepsze, konkurencyjne urządzenia. Do osiągnięcia celu potrzebna jest żywa współpraca dwóch środowisk – naukowego i biznesowego. Żeby transfer wiedzy i technologii stał się możliwy, w 2012 roku rektor UW powołał spółkę celową UWRC sp. z o.o., która obejmuje udziały w spółkach typu spin-off.

Skuteczna komercjalizacja odkryć i prac badawczo-rozwojowych

Zwiększenie trwałości mRNA - od odkrycia po zastosowania kliniczne w skali ogólnoświatowej. Odkrycie daje nową nadzieję milionom chorych na nowotwory, ludziom obciążonym wrodzonymi wadami genetycznymi i pacjentom oczekującym na autoprzeszczep lub regenerację uszkodzonych, brakujących tkanek. To nowy rozdział w opracowywaniu skutecznych szczepionek genetycznych pozwalających w niedalekiej przyszłości zwalczać m.in. nowotwory złośliwe.

Współpraca Uniwersytetu Warszawskiego z biznesem

Uniwersytet Warszawski pretenduje do roli najważniejszego w kraju centrum innowacji technologicznych, społecznych i kulturowych. Jednocześnie dążymy do coraz większego otwarcia na biznes, czy szerzej, na otoczenie społeczno-gospodarcze. Uważamy, że ściślejsza współpraca z partnerami zewnętrznymi będzie dla uczelni źródłem inspiracji do inicjowania nowych kierunków badań istotnych dla społeczeństwa.

Klub Innowacji UW

Klub Innowacji UW

Buduj relacje z najlepszymi naukowcami i odkrywcami

Dołącz do klubu networkingowego Uniwersytetu Warszawskiego


 

Klub Innowacji UW

Klub Innowacji UW” pozwala przedsiębiorcom budować bezpośrednie relacje z naukowcami i odkrywcami z najlepszej polskiej uczelni, a także z założycielami startupów. W ramach działalności naszego klubu networkingowego raz na kwartał będą organizowane spotkania w dogodnej lokalizacji w Warszawie. Podczas nich będzie można zapoznać się z najlepszymi powstającymi lub już istniejącymi projektami na Uniwersytecie Warszawskim w ramach wybranej dziedziny.

Dla biznesu to wyjątkowa okazja na zbudowanie relacji z najważniejszymi przedstawicielami nauki żywo zainteresowanymi komercjalizacją swoich odkryć i rozwiązań. Są to ludzie aktywnie poszukujący kontaktów z przedstawicielami firm zainteresowanych współpracą.

 „Klub Innowacji UW” to przestrzeń, w której łączy się świat biznesu ze światem nauki z pożytkiem dla obu stron. Klub ma być nie tylko inspiracją do prowadzenia wspólnych działań rozwojowych, ale przede wszystkim miejscem, w którym zaczyna się realizacja konkretnych celów – biznesowych dzięki wsparciu naukowców i naukowych dzięki wsparciu firm.

 

Uczestnictwo w „Klubie Innowacji UW”

Zapraszamy do wstąpienia w poczet członków klubu zarówno przedstawicieli biznesu, jak również pracowników naukowych naszej uczelni zainteresowanych komercjalizacją wyników swojej pracy naukowej.

 

 Uczestnictwo w Klubie jest bezpłatne

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl