Jednostki UW i Spółki Spin-Off
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Artykuły
Nowe srebrowe magnesy

Badacze z UW odkryli, że pewien związek srebra, boru i fluoru wykazuje silne oddziaływania magnetyczne, a inny związek srebra i fluoru pod ciśnieniem przyjmuje strukturę podobną do nanorurek.

Spółka celowa Uniwersytetu Warszawskiego i spółki spin-off

UWRC sp. z o.o. to spółka celowa Uniwersytetu Warszawskiego, której głównym celem działania jest wspieranie Uniwersytetu Warszawskiego i jego pracowników w komercjalizacji wyników pracy naukowej. Spółka opiera swoją działalność na potencjale naukowo-badawczym, wynalazczym i technologicznym Uniwersytetu Warszawskiego oraz jego bazie infrastrukturalnej. UWRC oferuje swoje usługi również inwestorom i przedsiębiorstwom zainteresowanym współpracą badawczo-rozwojową z Uniwersytetem Warszawskim.

Spółki Spin-off z udziałem Uniwersytetu Warszawskiego

Na Uniwersytecie Warszawskim działa już siedem spółek typu spin-off. To firmy utworzone przez naukowców pracujących na UW, których udziałowcem jest właśnie uczelnia.

Uniwersytet nie jest w stanie postawić sam fabryki sprzętu medycznego, ale może dostarczyć rozwiązania, dzięki którym producent wprowadzi na rynek lepsze, konkurencyjne urządzenia. Do osiągnięcia celu potrzebna jest żywa współpraca dwóch środowisk – naukowego i biznesowego. Żeby transfer wiedzy i technologii stał się możliwy, w 2012 roku rektor UW powołał spółkę celową UWRC sp. z o.o., która obejmuje udziały w spółkach typu spin-off.

Skuteczna komercjalizacja odkryć i prac badawczo-rozwojowych

Zwiększenie trwałości mRNA - od odkrycia po zastosowania kliniczne w skali ogólnoświatowej. Odkrycie daje nową nadzieję milionom chorych na nowotwory, ludziom obciążonym wrodzonymi wadami genetycznymi i pacjentom oczekującym na autoprzeszczep lub regenerację uszkodzonych, brakujących tkanek. To nowy rozdział w opracowywaniu skutecznych szczepionek genetycznych pozwalających w niedalekiej przyszłości zwalczać m.in. nowotwory złośliwe.

Współpraca Uniwersytetu Warszawskiego z biznesem

Uniwersytet Warszawski pretenduje do roli najważniejszego w kraju centrum innowacji technologicznych, społecznych i kulturowych. Jednocześnie dążymy do coraz większego otwarcia na biznes, czy szerzej, na otoczenie społeczno-gospodarcze. Uważamy, że ściślejsza współpraca z partnerami zewnętrznymi będzie dla uczelni źródłem inspiracji do inicjowania nowych kierunków badań istotnych dla społeczeństwa.

Nowy projekt UOTT i FIRG - „Campus Business Pack”
Nowy projekt UOTT i FIRG - „Campus Business Pack”

Program „Campus Business Pack” to innowacyjny w skali kraju akceleracyjny projekt Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii UW i Forum Innowacyjnego Rozwoju Gospodarczego. Program dedykowany jest mikro, małym i średnim przedsiębiorcom z Mazowsza, którzy działają na rynku nie dłużej niż 2 lata.

16 października o godz. 10:30 zapraszamy na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie na jego inaugurację.

W ramach projektu powstaje unikalne centrum usług wspólnych dla młodych biznesów z Mazowsza. Centrum jest współtworzone przez praktyków wiodących polskich i międzynarodowych firm i korporacji. Szansę na rozwój swojej działalności w ramach Programu UOTT i FIRG mają innowacyjne przedsięwzięcia o najwyższym potencjale technologicznym, które planują komercjalizację swoich rozwiązań – produktów czy usług.

Agenda spotkania inaugurującego „Campus Business Pack”

Informacje o spotkaniu:
Data: 16 października 2018 r. (wtorek), g. 10:30,
Miejsce: Giełda Papierów Wartościowych, Sala Imperium, Ul. Książęca 4 (wejście C, poziom 0)

Uczestnicy spotkania:
Mariusz Frankowski, Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych,
Robert Dwiliński, Dyrektor Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii,
Jacek Sztolcman, Kierownik Inkubatora Uniwersytetu Warszawskiego,
Joanna Piasecka, Wiceprezes Fundacji Forum Innowacyjnego Rozwoju Gospodarczego,
Agnieszka Chojecka, Menadżer ds. projektów, Fundacja Forum Innowacyjnego Rozwoju Gospodarczego.

Ramowy scenariusz spotkania inaugurującego

 • Godz. 10:30-10:35 Otwarcie spotkania
  Jacek Sztolcman, Kierownik Inkubatora Uniwersytetu Warszawskiego, moderator
 • Godz. 10:35-10:40 Przywitanie gości
  Robert Dwiliński, Dyrektor Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii,
  Joanna Piasecka, Wiceprezes Fundacji Forum Innowacyjnego Rozwoju Gospodarczego
 • Godz. 10:40-10:50 Mazowsze – centrum polskiej przedsiębiorczości, ważne miejsce na mapie europejskiej gospodarki. Wsparcie instytucjonalne motorem napędowym rozwoju
  Mariusz Frankowski, Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych
 • Godz. 10:50-11:05 Prezentacja założeń i celu Programu „Campus Business Pack”
  Jacek Sztolcman, Kierownik Inkubatora Uniwersytetu Warszawskiego, Agnieszka Chojecka, Menadżer ds. projektów, Forum Innowacyjnego Rozwoju Gospodarczego
 • Godz. 11:05-11:15 Sesja pytań & odpowiedzi
 • Godz. 11:15-11:30 Rozmowy kuluarowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl