Jednostki UW i Spółki Spin-Off
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Artykuły
Nowe srebrowe magnesy

Badacze z UW odkryli, że pewien związek srebra, boru i fluoru wykazuje silne oddziaływania magnetyczne, a inny związek srebra i fluoru pod ciśnieniem przyjmuje strukturę podobną do nanorurek.

Spółka celowa Uniwersytetu Warszawskiego i spółki spin-off

UWRC sp. z o.o. to spółka celowa Uniwersytetu Warszawskiego, której głównym celem działania jest wspieranie Uniwersytetu Warszawskiego i jego pracowników w komercjalizacji wyników pracy naukowej. Spółka opiera swoją działalność na potencjale naukowo-badawczym, wynalazczym i technologicznym Uniwersytetu Warszawskiego oraz jego bazie infrastrukturalnej. UWRC oferuje swoje usługi również inwestorom i przedsiębiorstwom zainteresowanym współpracą badawczo-rozwojową z Uniwersytetem Warszawskim.

Spółki Spin-off z udziałem Uniwersytetu Warszawskiego

Na Uniwersytecie Warszawskim działa już siedem spółek typu spin-off. To firmy utworzone przez naukowców pracujących na UW, których udziałowcem jest właśnie uczelnia.

Uniwersytet nie jest w stanie postawić sam fabryki sprzętu medycznego, ale może dostarczyć rozwiązania, dzięki którym producent wprowadzi na rynek lepsze, konkurencyjne urządzenia. Do osiągnięcia celu potrzebna jest żywa współpraca dwóch środowisk – naukowego i biznesowego. Żeby transfer wiedzy i technologii stał się możliwy, w 2012 roku rektor UW powołał spółkę celową UWRC sp. z o.o., która obejmuje udziały w spółkach typu spin-off.

Skuteczna komercjalizacja odkryć i prac badawczo-rozwojowych

Zwiększenie trwałości mRNA - od odkrycia po zastosowania kliniczne w skali ogólnoświatowej. Odkrycie daje nową nadzieję milionom chorych na nowotwory, ludziom obciążonym wrodzonymi wadami genetycznymi i pacjentom oczekującym na autoprzeszczep lub regenerację uszkodzonych, brakujących tkanek. To nowy rozdział w opracowywaniu skutecznych szczepionek genetycznych pozwalających w niedalekiej przyszłości zwalczać m.in. nowotwory złośliwe.

Współpraca Uniwersytetu Warszawskiego z biznesem

Uniwersytet Warszawski pretenduje do roli najważniejszego w kraju centrum innowacji technologicznych, społecznych i kulturowych. Jednocześnie dążymy do coraz większego otwarcia na biznes, czy szerzej, na otoczenie społeczno-gospodarcze. Uważamy, że ściślejsza współpraca z partnerami zewnętrznymi będzie dla uczelni źródłem inspiracji do inicjowania nowych kierunków badań istotnych dla społeczeństwa.

Ankiety wspomagane komputerowo

Kontakt w terminie: 5 dni

Opis

  • studio CATI – możliwe wykorzystanie w ramach CASI, czyli samodzielnych wywiadów wspomaganych komputerowo;
  • 15 kompletnych stanowisk do przeprowadzania badań; energooszczędne i miniaturowe komputery — jedno stanowisko pobiera zaledwie niecałe 42W prądu;
  • dzięki wzorowej efektywności energetycznej komputery nie generują dużej ilości ciepła — ich praca jest bardzo cicha, co procentuje podczas przeprowadzania badań telefonicznych;
  • jednostka centralna stanowiska komputerowego jest wielkości małego pudełka czekoladek i została zamocowana na tylnej ściance monitora, co pozwala zaoszczędzić miejsce, zwiększyć efektywność i ergonomię pracy;
  • wszystkie komputery pracują na oprogramowaniu Open Source – LINUX;
  • specjalistyczne oprogramowanie random digital-dialing do realizowania reprezentatywnych badań telefonicznych – sondaży (CATI);
  • studio CATI może być wykorzystywane do realizowania eksperymentów badawczych wspomaganych komputerami z udziałem respondentów, do sesji koderskich, w których uczestnicy kodowaliby materiały badawcze po uprzednim przeszkoleniu; jak również do tzw. analiz interstymulacyjnych o charakterze brain storm wspomaganych komputerowo.
  • nie należy równie zapominać o możliwościach szkoleniowych i warsztatowych studia CATI.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl